Užvedimas su "donoru"

Ne vienas esame susidūrę su situacija, kai automobilio akumuliatorius pasako "atia". Toks automobilis-"ligonis" jokiu būdu nenori užsivesti, todėl tenka ieškoti automobilio-"donoro", kurio akumuliatorius būtų panaudotas "ligonio" užvedimui. Čia reikia žinoti tokio užvedimo metodiką, kad vėliau nereiktų remontuoti ar keisti sudegusių elektroninių blokų ar elektrinių dalių. Oficiali Citroën instrukcija rekomenduoja tokią metodiką:
1) Abiejų automobilių varikliai išjungti;
2) Akumuliatoriai sujungiami laidais piešinyje nurodyta tvarka pagal numerius;
3) Patikrinti, ar laidai gerai pritvirtinti "krokodilais" (kibirkščiavimo pavojus);
4) Įjungti automobilio-"donoro" variklį, gerai "pagazuoti" vieną minutę;
5) Užvesti automobilio-"ligonio" variklį.
Perspėjimai
Akumuliatoriaus-"donoro" įtampa neturi viršyti 12V, automobiliai neturi liestis tarpusavyje, rankomis neliesti laidų galų, nebūti pasilenkus prie akumuliatorių.
Laidus atjungti atvirkštine tvarka, negu prijungiant, ir saugoti nuo susilietimo.


Kolega Lapuchas iš "Citrinos" forumo pateikė tokią "donoro" naudojimo instrukciją, rastą ant naujo suomiško akumuliatoriaus, pirkto iš "Senukų":
"Krokodilas" jungiamas:
---"donoro" akumuliatoriaus pliusas su "numirėlio" pliusu;
---"donoro" akumuliatoriaus minusas su "numirelio" mase, geriausia prie kilpos varikliui kelti;
"Donoro" variklis ir degimas išjungtas.
Tokiu atveju nėra jokio pavojaus sudeginti kompiuterius ar dar ką nors iš elektros, bet "donoro" akumuliatoriui, suprantama, kad sveikatėlė atimama. Po tokios proceduros rekomenduojama važiuoti ne mažiau 20 min - tai optimalus laikas pasikrauti akumuliatoriui, suprantama, jei generatorius ir kt. tvarkinga.